(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
  • Ваш список
    “Список сравнения” пуст
(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
Пн-Пт 10:00-18:00
Наша мережа магазинів
  • ЄвроТехніка - супермаркет побутової техніки /
  • Статті /

ОБИРАЄМО ОБІГРІВАЧ: ІНФРАЧЕРВОНИЙ, МАСЛЯНИЙ чи КОНВЕКЦІЙНИЙ?

vybiraem-obogrevatel-infrakrasnyi-maslianyi-ili-konvektsionnyi

Через особливості нашого клімату переважна більшість жителів країни вимушені обігрівати свої домівки і робочі приміщення спеціальними приладами. Увімкнення центрального опалення залежить зовсім не від показників термометра за вікнами, а від тих законів і правил, які були встановлені комунальними службами міста. Як правило, зовсім неважливо, чи піднімається температура до плюсової позначки, чи знаходиться на мінусовій, батареї в квартирах теплими не стануть раніше певного числа на календарі.

Санітарні норми вимагають температури повітря в приміщеннях +18˚С. Саме такі умови вважаються найбільш комфортними для життєдіяльності людського організму. Щоб досягнути цих показників, більшість наших співвітчизників використовують різноманітні електричні обігрівачі.

Перед тим, як придбати найбільш підходящу модель, необхідно дізнатися, яких видів бувають електрообігрівачі, про їх основні характеристики, переваги і недоліки. Все це допоможе при покупці обігрівача, а вам залишиться тільки обрати його зовнішній вигляд і потужність.

Міфи про електрообігрівачі

Електричні обігрівачі висушують повітря

Виробники електрообігрівачів в інструкціях до товару часто вказують, що прилад не сушить повітря. Це досить достовірна інформація, адже під час експлуатації вони (так само, як і батареї центрального опалення) воду з повітря не поглинають, а лише виділяють тепло у навколишній простір. Однак підвищення температури дещо висушує повітря, і даний факт дуже легко пояснити.

Чому повітря стає сухішим?

Стан шкіри і дихальних шляхів напряму залежить від вологості повітря. Якщо  цей показник складає менш ніж 40%, то шкіра і слизові оболонки пересихають; якщо він збільшується до 60% і вище, то зовнішні покриви починають вбирати в себе зайву воду, настає надмірне зволоження, а дихання стає утрудненим.

Мало хто знає про вплив температури повітря на його вологість. Але це можна продемонструвати на простому прикладі: якщо наповнити одну ємність холодною водою, іншу - окропом, то пара буде йти лише від гарячої. Це є свідченням того, що збільшення температури в приміщенні призводить до збільшення кількості водяної пари. Якщо ж температура повітря, яке насичене парами, почне зменшуватися, то вода сконденсується і випаде у вигляді крапель.

Для визначення максимальної кількості води, що може міститися в одному кубічному метрі приміщення за різних температур, було створено спеціальне поняття - абсолютна вологість. Як правило, в реальних умовах насиченість повітря парами води відбувається не повністю, а лише частково. Це залежить від багатьох умов. Тому показники абсолютної вологості використовують в якості вихідних даних для вимірювання реальної, тобто відносної вологості. Для вимірювання цього параметру  існує спеціальний прилад - психрометр, який більш знайомий споживачам під назвою гігрометр психрометричний.

Інфрачервоний спіральний обігрівач спалює кисень

Дане твердження також не зовсім відповідає реальності. Якби спіраль дійсно спалювала кисень, як це стверджується, тоді при роботі він сам інтенсивно окиснювався б. Це значить, що за кілька годин своєї роботи він би перетворився на купку попелу.

Причина поганого самопочуття людей, що довго знаходяться в приміщенні, в якому працює інфрачервоний обігрівач, зовсім у іншому. Справа в тому, що повітря, яке нагрівається, стрімко підіймається угору. При цьому воно захоплює з собою пил та інші дрібні часточки, які є навіть у найчистіших приміщеннях. Циркулюючи у повітрі, пил потрапляє на розжарений нагрівальний елемент і згорає. Продукти горіння разом з повітрям потрапляють у легені, результатом цього є головний біль і погане самопочуття. Особливо вразливими є люди зі слабкими легенями і діти. Саме тому в приміщеннях, де вони знаходяться, слід уникати використання інфрачервоних обігрівачів. Крім того, небажаним є їх застосування у кімнатах з великою площею.

Види електричних обігрівачів

Згідно з принципами роботи, усі обігрівачі можна умовно поділити на чотири великих групи: інфрачервоні, конвекційні, масляні і тепловентилятори.

Інфрачервоні електрообігрівачі

infrakrasnye-elektroobogrevateli

Даний вид приладів був досить популярним ще донедавна. Їх конструкція досить проста: обігрівач складається з ніхромової спіралі, що намотана на керамічну основу або розміщена в спеціальній прозорій трубці з кварцевого скла. Ця спіраль закріплюється перед віддзеркалювачем інфрачервоних променів і закривається решіткою для захисту від випадкових дотиків людини.

Особливістю таких обігрівачів є те, що вони нагрівають не тільки навколишнє повітря, але і предмети, що знаходяться на невеликій відстані. Інфрачервоний обігрівач зручно використовувати для обігріву окремих зон у великому приміщенні, в яких знаходиться людина, адже конвекційні і масляні обігрівачі в даному випадку вимагатимуть більших енергетичних і часових витрат.

Як було вище зазначено, недоліком інфрачервоного обігрівача є здатність утворювати шкідливі гази шляхом згорання пилу на спіралі або ж трубочці. Але у великих кімнатах або ж за наявності протягів даний варіант обігріву за допомогою інфрачервоних променів є найбільш оптимальним, адже концентрація продуктів горіння у повітрі там буде мінімальною.

Конвекційні електрообігрівачі

konvektsionnye-elektroobogrevateli

Конвекційні обігрівачі являють собою розміщений в корпусі нагрівальний елемент. Такі прилади з’явились досить давно і мають велику популярність. Принцип їх роботи полягає в конвекції повітря. Іншими словами, можна сказати, що потік, який був нагрітий ТЕНом, підіймається догори і заміняється холодним. Принцип роботи класичного конвекційного обігрівача такий самий, як і у інфрачервоного, тільки тут віддзеркалюючого елементу немає. Найпоширенішими вважалися конвекційні обігрівачі, які в народі називаються “трамвайні пічки”, адже вперше їх застосовували саме для обігріву салонів міських трамваїв.

В класичних обігрівачах такого типу пил також згорає на розпечених спіралях, і продукти горіння виділяються у повітря, тому вони теж негативно впливають на здоров’я людини. Але технічні досягнення в даній сфері призвели до появи нового типу конвекційних обігрівачів, в яких замість традиційної ніхромової спіралі (або ТЕНів) встановлюють мікатермічнй нагрівальний елемент. Таким чином, показники приладу стали наступними: температура нагрівального елементу, так само як і температура корпусу приладу, знизилася (до 60˚С), рівень його безпеки значно зріс, габарити - зменшилися, пил у повітрі більше не згорає, негативного впливу на організм немає.

Зниження розжарювання теплового елементу вдалося досягти завдяки збільшенню його поверхні. Нагрівальний елемент є трохи меншим за сам корпус приладу. Таким чином зменшилася кількість тепла на одиницю площі, що виділяється при роботі, та й температура самого нагрівача не піднімається вище 60˚С.

Більшість мікаметричних конвекційних приладів дають змогу користувачеві власноруч встановлювати температуру, яку необхідно підтримувати в приміщенні. Також у них є декілька ступенів захисту від перегріву та перекидання, а це значить, що ви можете залишати  їх увімкненими без догляду на тривалий час. Мікаметричний обігрівач - це ідеальний варіант для дитячої кімнати, адже при дотику до нього або ж при перекиданні на малюка опіки отримати практично нереально. Доцільно такі прилади використовувати для довгострокового обігріву приміщень.

Масляні електрообігрівачі

masljanuu_obogrevatel

Масляні обігрівачі - це ще один різновид електрообігрівачів. Зовні вони нагадують батарею центрального опалення. Головна відмінність таких обігрівачів від інфрачервоних або конвекційних полягає в тому, що нагрівальний елемент поміщений в герметичний корпус, який наповнений машинною олією. Ця олія є носієм, який передає тепло від нагрівального елементу до поверхні приладу.

Масляні обігрівачі почали випускати в серійне виробництво через високу експлуатаційну безпеку, адже завдяки олії розробникам вдалося знизити температуру корпусу. Даний факт також унеможливлює виникнення опіків і спалювання пилу. Але при цьому необхідно пам’ятати, що такі обігрівачі безпечні тільки у випадку вертикального положення.

Тепловентилятори

teploventeljator

Від конвекційних обігрівачів тепловентилятори відрізняє наявність двигуна з крильчаткою. Він, обертаючись на великій швидкості, створює примусову циркуляцію повітря. Таким чином, холодне повітря подається на нагрівальні елементи, а тепле - у заданому напрямку. Інтенсивне обдування холодним повітрям не дозволяє сильно розжарюватися нагрівальному елементові, що також запобігає спалюванню пилу.

За допомогою обдування можна збільшити потужність тепловентилятора до 3 кВт, спрямувати тепле повітря в потрібному напрямку, рівномірно і швидко прогріти приміщення площею до 30 квадратних метрів. Тепловентилятори найчастіше використовують для створення теплових завіс при вході в великі офіси, торгові центри і магазини.

Серед недоліків даного пристрою можна зазначити акустичний шум, котрий створює вентилятор, а також стрімке розповсюдження пилу. Людям, які страждають алергічними або легеневими захворюваннями, використовувати тепловентилятори заборонено.


Електрообігрівачі накопичувального типу

Поява накопичувальних обігрівачів зумовлена появою нічної і денної тарифікації сплати за електроенергію. Перші з них побачили світ приблизно 25 років тому, але вони і сьогодні користуються великою популярністю в Західній Європі.

Принцип роботи накопичувальних електрообігрівачів не відрізняється від конвекційних. Головною же перевагою є використання керамічної або магнезитової цегли високої ємності, яка розміщується навколо нагрівальних елементів. Дана конструкція зверху вкрита теплоізоляційним матеріалом. Таким чином, обігрівач акумулює значну кількість тепла. Найчастіше це відбувається вночі, коли тариф на електроенергію нижчий, вдень же тепло переходить в зовнішнє середовище, коли прилад працює на маленькій потужності або ж зовсім відключений. Це відбувається за допомогою вентиляторів, які проганяють повітря крізь нагріті камені. Потужність накопичувальних обігрівачів становить від 3 до 9 кВт.

Задля підтримання заданої температури в приміщенні використовуються програмовані мікропроцеси (за умови мінімального споживання електрики). З економічної точки зору використання таких приладів виправдане за умови відсутності інших джерел тепла.

Переваги і недоліки електричних обігрівачів

obigrivach-infrachervonii

Судячи з усього вищесказаного, можна стверджувати, що електричні обігрівачі мають свої переваги і свої недоліки. Із метою оптимізації процесу вибору цього приладу наводимо спрощену модель їх характеристик.

Конвекційний класичний:

  • невелика ціна;
  • низький ступінь пожежної безпеки, спалювання пилу і виділення шкідливих продуктів згорання;
  • застосування в приміщеннях з великою площею, які добре провітрюються.

Інфрачервоний:

  • невисока ціна, можливість ефективного використання теплової енергії за рахунок  спрямування потоку теплого повітря в потрібному напрямку;
  • низька пожежна безпека, спалювання пилу і негативний вплив на здоров’я людини;
  • використовується у великих приміщеннях, а також в приміщеннях з протягами.

Масляний:

  • високий рівень безпеки експлуатації, керування режимами роботи, можливість цілодобового використання, акуратний зовнішній вигляд;
  • великі розміри;
  • може використовуватися для обігріву невеликих за площею приміщень.

Конвекційний мікатермічний:

  • невеликі габарити і маленька вага, безпечна експлуатація, керування режимом цілодобової роботи, не спалює пил;
  • значна вартість приладу;
  • ідеально підходить для обігріву дитячих кімнат, а також інших приміщень невеликих розмірів.

Тепловентилятор:

  • велика потужність і продуктивність при відносно невеликій вазі і розмірах;
  • створення шуму і піднімання пилу в приміщеннях;
  • використовується для створення теплових завіс і швидкого обігріву приміщень із великою площею.

Накопичувальні

  • високий рівень безпеки під час експлуатації, керування режимом роботи, цілодобове використання без спеціального нагляду;
  • великі габарити, вага і значна вартість;
  • опалює приміщення з двотарифною оплатою електроенергії.

Обираючи обігрівач, в першу чергу треба орієнтуватися на особливості приміщення, в якому його будуть використовувати. Із точки зору безпеки, ефективності і економічної вигоди для побутового використання найбільш підходящими стануть мікаметричний обігрівач і вентилятор.

Розрахунок потужності електрообігрівача, необхідної для обігріву приміщення

У зв’язку з тим, що на ступінь і швидкість обігріву конкретного приміщення впливають його площа, об’єм, герметичність вікон, а також рівень теплоізоляції конструктивних елементів, розрахувати необхідну потужність пристрою практично нереально. Але, як показує практика, для обігріву кімнати площею в 10 м2 (при умові стандартної висоти стелі) варто придбати обігрівач з потужністю в 1000 Вт. При виборі опалювального приладу і підготовці його до експлуатації необхідно  переконатися у справності електричної мережі, а також у відповідності її перетину потужності обігрівача.

Альтернативні способи опалення за відсутності електрообігрівача

vybiraem-obogrevatel

Усі побутові електроприлади під час експлуатації перетворюють електроенергію на тепло. Фен, холодильник, комп’ютер чи навіть звичайна лампочка виділяють при роботі таку кількість тепла, яка відповідає її потужності. Наприклад, лампочка у 100 Вт виділятиме стільки ж тепла, скільки й обігрівач, аналогічний їй за потужністю. П’ять таких лампочок, закріплених на планці, можуть зрівнятися із звичайним обігрівачем у 500 Вт.

Для роботи більшості сучасних фенів та пилососів потрібен кіловат енергії, тому вони можуть замінити собою тепловентилятор потужністю у 1 кВт. Звісно, ці прилади не призначені для таких цілей і для тривалої безперервної роботи. Проте у крайньому випадку можна увімкнути фен на півгодини або ж пропилососити кімнату - і в приміщенні стане набагато тепліше.

Видаляючи тканинні прижими та дзеркальні пластини з фотоглянцувача, можна отримати практично готовий електронагрівач. Дзеркальні пластини цілком можна використовувати для відбивання тепла батарей центрального опалення від вуличних стін. Також можна знести усі побутові прилади в одну кімнату з метою обігріву приміщення теплом від їх роботи.

Використовуючи будь-який тип електрообігрівача, необхідно пам’ятати про правила його безпечної експлуатації. У разі виникнення несправностей або збоїв в роботі необхідно негайно звернутися у сервісний центр або ж ремонтну майстерню, адже подальша робота в несправному стані може призвести до негативних наслідків.

Залишити відгук
Поставте оцінку
Ваша відповідь
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Наша мережа магазинів