(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
  • Ваш список
    “Список сравнения” пуст
(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
Пн-Пт 10:00-18:00
Наша мережа магазинів

ЯКОЮ МАЄ БУТИ ПОТУЖНІСТЬ ПИЛОСОСА?

Згідно даних дослідницької компанії GfK частка продажу пилососів з потужністю споживання понад 2000 Вт в травні 2014 року складала 61,2 відсотка. Пилососи не є основними побутовими споживачами електричної енергії. Наприклад у Франції у 2014 році на пилососи випало приблизно 3% від загального енергоспоживання. Проте, за даними Європейського союзу, в 2005 році вони загалом «спалили» 18 ТВт-год по всій Європі. У 2020 році їхнє сукупне енергоспоживання може сягнути 34 ТВт-год. Саме тому Директива ЄС з екологічного проектування вимагає від виробників пилососів виготовляти нову продукцію, що потребує менше енергії і є більш безпечною для довкілля. Тому у вересні 2014 року в ЄС було заборонено продаж пилососів з високим рівнем споживання електроенергії, з того часу покупці могли придбати в магазині тільки прилади з потужністю менше 1600 ват. 2017 року цей показник скоротили до 900 ват. Виробники пилососів повинні також забезпечити всі прилади етикетками, на яких вказується рівень споживання електроенергії. Це шкала від зеленої літери А для низького рівня споживання електроенергії до червоної літери G, що вказує на високу "енергоненажерливість".  Крім того вона надає інформацію про ефективність приладу, гучність та очисні здатності. В Україні також діє Технічний регламент енергетичного маркування, затверджений постановою КМУ, № 381 від 31 травня 2017 р. 

Що означають букви на маркуванні?

Самі виробники запевняють, що потужність - не найважливіший показник для якості роботи пилососа. Проте серед споживачів існує стереотип: що потужніший пристрій, що більше в нього Ватт (споживання енергії) – то він кращий. Звичайно, ефективність електричного приладу залежить від енергоспоживання. Однак треба брати до уваги й інші складові. Споживачам не варто боятися, що через обмежене споживання енергії нові прилади будуть гірше всмоктувати. Формула "чим більше ват, тим краще", якою керувались у купівлі пилососа раніше, є неправильною. Високі показники двигунів часто гальмувались через погану аеродинаміку шланга та сопла. Завдяки багатоступеневій фільтрації пилу можна зробити споживання енергії більш однорідним і врешті-решт зменшити його. Завдяки цілому ряду інноваційних рішень енергоспоживання зменшилося вдвічі без жодного впливу на потужність роботи. А тому головним критерієм того наскільки якісно буде виконане прибирання, залежить від різних технічних характеристик. Одна з основних — потужність, з якою забруднення втягуються в пилосос. 

Що таке потужність всмоктування?

Це одна з найважливіших характеристик будь-якого пилососа. Вона вказує на кількість повітря, яке пристрій може пропустити через себе за певний проміжок часу. Існує кілька факторів, що впливають на потужність всмоктування. Насамперед це конструкція пилососа. Є кілька різновидів пилососів, наприклад, з водяним фільтром або з контейнерним пилозбірником, чи з мішком. Ці складові впливають на всмоктування пилу. А в деяких випадках і стан самого фільтра. Наприклад, при наповненні тканинного або паперового мішка потужність втягування падає. 

Важливим є також тип фільтра. Багаторівнева система фільтрації в конструкції характеризується меншою потужністю всмоктування. Невеликі фільтри заважають повітрю переміщатися зі значною швидкістю, при цьому пил затримується у великих кількостях. По мірі заповнення пилозбірника рівень всмоктування може значно знижуватися. Це відноситься до всіх приладів, крім техніки, оснащеної аквафільтром. 

Не менш важливою є якісна збірка. В цьому випадку навіть при однакових показниках один пилосос справляється з роботою краще, ніж інший. Причиною цього стає якість виконання кожної деталі, їх відповідність один одному, відсутність щілин і невеликих проміжків між складовими частинами приладу. Купуючи пилосос, варто звернути увагу на його зовнішній вигляд, переконатися, що всі деталі надійно закріплені, міцно зафіксовані, легко від'єднуються і приєднуються. Досить гнучким повинен бути шланг, при цьому він не повинен зминатися при скручуванні. 

Слід розрізняти потужність споживання електроенергії пристроєм та потужність всмоктування. На корпусі пилососа з буквою W найчастіше вказується саме споживана потужність. У багатьох випадках вона вище, ніж показник всмоктування. Насправді пилосос може споживати велику кількість електроенергії і при цьому слабо всмоктувати повітря. Бажаючи створити враження потужного пристрою, виробник вказує більш високу цифру. Але до всмоктуванню вона не має прямого стосунку. Якщо ви виявили на корпусі пилососа тільки споживану потужність, зверніться до паспорту пилососа. Додаткові відомості можна знайти і в інтернеті, вони повинні бути безпосередньо на сайті виробника або продавця. Якщо інформація про потужність всмоктування відсутня в документації пилососа або на сайті виробника, то переважно це через те, що виробник не має чим похвалитися, і старається замовчувати не зручну для себе тему. В такому випадку імовірніше такий пилосос має невисоку потужність всмоктування. 

Пилосос ECG VP 3105 S

Яка потужність всмоктування необхідна при прибиранні?

  • до 350 Вт - потужність всмоктування, достатня для сухого прибирання лінолеуму, паркету, плитки та інших гладких поверхонь. Якщо у вас немає килимів і ви не плануєте чистити м'які меблі, підійде недорогий, малопотужний пилосос. Тому в даному випадку краще заощадити гроші при купівлі і енергію при експлуатації приладу.

  • 400 Вт - потужність всмоктування, що дозволяє успішно чистити ковролін і справлятися з великою кількістю пилу і шерсті, якщо в будинку є тварини. 

  • 450 Вт і більше - потужність всмоктування, достатня для чищення килимів, довговорсових покриттів, м'яких меблів. Алергікам, для яких особливо важлива якість прибирання, рекомендуються пилососи з максимальною потужністю всмоктування. 

Найбільш зручний варіант - пилосос з регулятором потужності всмоктування, що дозволяє проводити прибирання будь-яких поверхонь з оптимальними витратами електроенергії. Слід мати на увазі, що потужність всмоктування повітря значно знижується в міру того, як заповнюється і забруднюється мішок чи контейнер. Тому дбайте про регулярне очищення ємності для пилу. Пилососи з циклонною системою фільтрації не тільки можуть полегшити життя алергікам, а й показують безперервно високу потужність всмоктування за рахунок технології прискорення потоку повітря. 

Zelmer Blazej ZSVC296V

Як вибрати пилосос по потужності всмоктування?

За потужністю всмоктування підібрати пилосос досить просто: чим більша площа і складніше прибирання, тим більший показник потужності та ємність для пилу потрібні. Якщо дозволяють фінансові можливості, за інших рівних завжди варто вибирати найбільш потужний пилосос з регулятором: він точно вас не підведе. Крім того, жоден виробник не стане конструювати пристрій зі свідомо дешевою зборкою і аксесуарами, якщо на ньому встановлений потужний якісний двигун. Ну і варто зважати на гучність роботи. Адже що тихіше пристрій працює, то краще. Тоді він не заважає розмовляти з близькими, слухати музику чи дивитись фільм. Найкращі приклади порохотягів видають 64-67 децибел. Рівень шуму таких пилососів не перевищує гучність звичайної розмови.

 

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Наша мережа магазинів