Якщо ви збираєтеся зайнятися купівлею / продажем ювелірних виробів або інших дорогоцінних матеріалів, потрібно мати на увазі, що без деяких предметів ніяк не обійтися. Один з таких предметів - це ювелірні ваги. Дана стаття присвячена саме тому, як правильно вибрати ювелірні ваги, які б підходили саме під Ваші потреби і вимоги.
Для того, щоб вибрати правильні ювелірні ваги, спочатку необхідно визначити, яким бюджетом ви володієте, а також отримати інформацію про місцевІ закони і норми по використанню ювелірних ваг.
1. Необхідно знати, які одиниці вимірювання ваги (грами, унції, Грейн і т.д.) будуть використовуватися. Грами і унції - найпопулярніші одиниці зважування, використовувані в прецизійних вагах, однак деякі моделі надають такі одиниці, як карати - ct, використовувані для зважування дорогоцінних каменів, тройська унція - dwt, використовувана для деяких дорогоцінних металів і Грейн - gn, які використовуються для зважування збройового пороху.
Якщо ви шукайте ваги, які б зважували в міліграмах (мг), то виявите, що більшість ваг надають для зважування тільки грами з одиниць зважування метричної системи, 0,001 г = 1 мг або 0,01г = 10 мг. При знайомстві з одиницями зважування, ви також натрапите на абревіатуру TCW, що означає "Total Carat Weight" (Загальна вага в каратах). Абревіатура TCW відноситься до загальної ваги всіх каменів в одному ювелірному виробі, або в парі сережок.
2. Переконайтеся в тому, що ви ознайомилися з усіма державними приписами. Залежно від місцевих державних приписів, можливо, при купівлі ювелірних ваг, потрібно буде звертати увагу на те, чи були ваги схвалені і сертифіковані для використання місцевими структурами.
3. Уточніть, який саме розмір ваг Вам потрібен. Необхідно також знати, де ці ваги планується використовувати. Якщо Ви плануєте використовувати ювелірні ваги в різних місцях, постійно переносити їх з місця на місце, то краще обрати собі невеликі, компактні ваги, зручні для перевезення у кишені.
4. Точність проти найвищої межі зважування. Перед покупкою будь-яких ваг, першим ділом Вам потрібно буде визначитися з тим, якою може бути мінімальна і максимальна вага предметів, а також, що саме ви збираєтеся зважувати. Ось список більш детальних питань:
а) Яку максимальну вагу Ви плануєте зважувати (10 г, 250 карат і т.д.)?
б) Який мінімальний крок зважування, тобто мінімально допустима вага (1г, 0,01 г, 0,05 карат і т.д.)?
Загалом, співвідношення між найвищою межею зважування і точністю ваг говорить нам, що чим вище точність ваг, тим нижча їх максимальна межа зважування. Електронні ваги з високою максимальною межею зважування і високою точністю будуть коштувати досить дорого.
Більшість колекціонерів дорогоцінних каменів використовують ваги з точністю 0,05 карат (0,01 г) і максимальною межею зважування 250-500 карат (50-100 г) через їх доступність. Однак більшість професійних торговців і колекціонерів коштовностей використовують електронні ваги з точністю 0,01 карат (0,001 г) і максимальною межею зважування до 250-1500 карат (50-300 г).
Як тільки Вам буде доступна така вся ця інформація, все, що залишиться зробити, це вибрати ваги, які б відповідали всім Вашим вимогам, у тому числі точності і максимальній межі зважування.
Найбільш популярною моделлю у нашому Інтернет-магазині безумовно є модель MH-200. Для отримання більш детальної консультації, будь ласка, зверніться до наших менеджерів і вони Вам допоможуть вибрати ваги, які найкраще підійдуть для вирішення вашого завдання!