(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
  • Ваш список
    “Список сравнения” пуст
(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
Пн-Пт 10:00-18:00
Наша мережа магазинів
  • ЄвроТехніка - супермаркет побутової техніки /
  • Статті /

КОНВЕКТОР ЧИ МАСЛЯНИЙ ОБІГРІВАЧ: ЩО ЕКОНОМНІШЕ І КРАЩЕ?


Дуже часто в побуті використовують обігрівачі або масляного типу, або конвекторного. Загалом-то, принцип нагріву повітряних мас у них один (конвекція), але при цьому в кожному з обігрівачів рухається тепле повітря по-різному. Багато перед покупкою приладу для обігріву кімнати задаються питанням: що краще конвектор або масляний обігрівач. Тому давайте зважимо всі переваги і недоліки кожного з цих пристроїв і постараємося зробити об'єктивні висновки.

Обігрівачі масляного типу

Ці прилади дуже широко застосовуються для підвищення температури повітря в квартирі або будинку. Встановлювати їх вкрай просто, для цього не потрібно ніяких особливих навичок і знань. Включив прилад в розетку, розташувавши його ближче до місця обігріву - і готово. Завдяки максимально простій конструкції, поломки електричного кола пристрою малоймовірні.

В основі конструкції масляного радіатора лежить резервуар з металу з налитим всередину нього мінерального масла. У маслі, у свою чергу, знаходиться елемент для нагрівання. Як правило, пристрій подібного типу оснащено реостатом для регулювання температури, відсіком для мережевого шнура та електричної захистом від перегріву. Іноді в обігрівачі є ще датчик, що визначає відхилення від горизонталі. Це дозволяє автоматично відключити перекинутий прилад. Також в масляних радіаторах передбачений захист від бризок.

Переваги масляного приладу:

  • Невисока ціна;
  • Тиха робота;
  • Легкість пересування на різні відстані, наприклад, з кімнати в кімнату.

Щоб визначити, якої потужності пристрій буде потрібно для того, щоб у кімнаті стало тепло, скористаємося наступним правилом. Якщо висота стель не перевищує трьох метрів, то для обігріву 10 квадратних метрів приміщення потрібен радіатор потужністю 1 кіловат. В основному випускають подібні прилади з діапазоном потужності від 1 до 2, 5 кіловат.

У приладу зазвичай є термостат, який встановлює автоматично потрібну температуру, підтримуючи її на одному і тому ж рівні. Дуже зручні моделі, оснащені таймером - він включить обігрівач в призначену годину. Наприклад, можна запланувати обігрів на ранок або на вечір, до приходу всіх домочадців з роботи. Таким чином, таймер дозволяє заощадити неабияку кількість електроенергії, яка коштує сьогодні ой як недешево.

Обігрівачі конвекторного типу

Від масляних радіаторів вони відрізняються формою корпуса - у них він плоский і гладкий. У ньому є кімнатний термостат, завдяки якому в приміщенні зберігається потрібна температура. На відміну від нагрівачів масляного типу, що мають в основному підлогове виконання, конвекторні радіатори в основному закріплюються на стінах. Але є і підлогові моделі - зазвичай у них є коліщатка для пересування.

Обігрівачі масляного типу тепло випромінюють. У конвекторів випромінювання тепла мінімальне - всього лише від лицьовій панелі. А нагрів повітря відбувається за рахунок обміну теплом холодних і гарячих повітряних мас. При цьому відбувається постійний рух повітря уздовж поверхонь обігрівача.

Конвектори аніскільки не шумлять, їх робота заснована на природному процесі - конвекції повітря. Вони швидко і рівномірно прогрівають кімнату. Монтувати прилад на стіну легко і просто, а при бажанні можна встановити його і на підлозі. Існують конвекторні обігрівачі як для будинку, так і для офісних, комерційних або виробничих приміщень. У конвекторних пристроях повітря рухається, переміщаючись на різну висоту. Гаряче, більш розріджене, повітря летить вгору, до стелі, а важке холодне - намагається йти вниз, до підлоги. Якщо конвекція відбувається правильно, то постійно виникають потоки повітряних мас, що нагрівають приміщення.

Прилад складається з наступних елементів:

  • Конвекційна камера (корпус обігрівача);
  • Нагрівальний елемент, вбудований в корпус.

Під час роботи холодне повітря, входячи в конвектор, нагрівається за допомогою тена. Повітря стає легше, він піднімається вгору і виходить через верхні жалюзі. Ну, а на місце повітря, що пішло вгору приходить нова порція холодного повітря кімнати.

Підігріте повітря має температуру, виставлену на термостаті. Він то вимикає, то включає нагрівальний елемент. Ефективність роботи даного приладу вельми висока. Прорізи, розташовані на лицьовій панелі, призначені для виходу гарячого повітря. Щоб воно рухалося не прямо вгору, а обігрівало підлогу і стіни, жалюзі для його виходу спрямовані вниз. Повітря виходить не відразу, а накопичуючись всередині і отримуючи надлишковий тиск. Після цього воно виходить з пристрою в горизонтальному напрямку.

Так як нагрівальний елемент особливим чином закріплений в корпусі, про заземлення турбуватися не доведеться. Адже тен не має контакту з металом корпусу - між ними знаходяться упори зі спеціального жароміцного пластика. А конструкційно прилад виготовлений таким чином, що тепло в кімнаті розподіляється рівномірно. Цим досягається затишок і комфорт.

Переваги конвектора:

  • Ці прилади пожежобезпечні і відповідають вимогам євростандарту.
  • Такі обігрівачі поміщені в кожне приміщення та об'єднані в одну мережу можна отримати модульну систему опалення. На дачі або в заміському котеджі він цілком може використовуватися замість котла, який і коштує дорого, і вимагає монтажу численних труб опалення.
  • Завдяки електронному термостату і різним режимам роботи можна досить істотно заощадити електрику.

Конвектор і масляний обігрівач - порівняння виявляє безсумнівного лідера

Отже, порівняємо основні показники двох найпопулярніших обігрівачів.

1.  Економічність використання. Масляний радіатор споживає на чверть більше електрики, ніж конвекторний. Так як тарифи на електроенергію постійно зростають, то цей факт може виявитися вирішальним при виборі пристрою.

2.  Час розігрівання. Розігрів повітря масляним обігрівачем проходить декілька ступенів: спочатку електрика гріє тен, потім тен - масло, а воно, у свою чергу, нагріває ребра корпусу, що віддають тепло повітряним масам. Це займає багато часу (і електроенергії, що коштує чимало) - прилад вже давно включений, а холод ще в кімнаті. Прискорити процес можуть вентилятори, вбудовані в масляний обігрівач. У конвектора тен відразу гріє корпус, тому коефіцієнт його корисної дії становить не менше 95 відсотків. Але швидкість нагріву теж не так велика і масляний радіатор оснащений вентилятором при інших рівних умовах скоріше виграє у конвектора.

3.  Комфорт при роботі. Тут мається на увазі легкість перенесення і монтажу. Треба зауважити, що конвектори в цьому плані зручніші і мобільніші. Їх вага не більше 10 кілограмів, а масляні пристрої більш громіздкі і тяжкі - їхня вага становить від 18 до 25 кілограмів. Конвектори і на коліщатках переміщати зручніше, і на стіну закріпити нескладно, що заощадить місце в квартирі і полегшить прибирання. Крім того, температура, створювана конвектором, більш комфортна. Вона не має перепадів у всьому обсязі кімнати.

4. Безпека. Самі розумієте, що розпечене масло - не найкращий сусід. Воно нагріває корпус обігрівача так, що й до опіку недалеко. Винятком є обігрівачі оснащені захисним кожухом.

А ось конвекторні пристрої можна назвати абсолютно безпечними. Адже гріється їх корпус всього до 60 градусів, а при такій температурі обпектися неможливо. Оснащений функцією захисту, конвектор, залишений без нагляду, не влаштує підступу господареві. А ось масляний прилад ні в якому разі не можна залишати наодинці з приміщенням - адже деякі його моделі, навіть не мають датчика перегріву.

5.  Термін служби. Напевно, не одна людина була свідком витікання масла з масляного обігрівача. Рано чи пізно протікання з'являється. Спочатку з'являється мікротріщина на корпусі, потім через неї починає потихеньку випаровуватися масло. Ну, а в підсумку обігрівач виходить з ладу, і ніхто не береться його ремонтувати - хіба можливо знайти малесеньку мікротріщину. Що стосується конвекторних обігрівачів, то вони служать по 10 і 15 років, хоча термін гарантії виробник лише деколи вказує 5 років.

6.  Екологічність пристрою. Для початку візьмемо за аксіому, що пил в приміщенні при русі повітря під час конвекції підніматиметься завжди. Тому брешуть торговці, що розповідають про якісь особливі моделі конвекційних або масляних обігрівачів, що не піднімають пил. 

Тепер про спалювання кисню. У конвекторів особливість матеріалу тена і температура нагріву корпусу такі, що цей процес фізично неможливий. Дехто стверджує, що у масляних радіаторів спалювання кисню все ж можливо. Не вірте - це неправда.

Жоден обігрівач кисень не спалює - відкритого горіння в них немає!

7.  Вартість приладу. Тут масляні обігрівачі вириваються вперед - ціни на них істотно нижчі, ніж на конвектори. Але не варто забувати про співвідношення ціни і якості, тобто зіставити не тільки ціни, а й найважливіші технічні показники (про які йшла мова вище).

Порівняльна таблиця технічних характеристик масляних і ковекторних обігрівачів

ПАРАМЕТРИМАСЛЯНИЙ ОБІГРІВАЧКОНВЕКТОРНИЙ ОБІГРІВАЧ
Економічність -
Малоекономічний.
+
Економічніший приблизно на 25%.
Час нагріву + -
Звичайні моделі нагрівають довго, а оснащені вентиляторами швидко.
-
Нагріває приміщення довго.
Комфорт у використанні -
Середній.
+
Більш зручні, як підлогові, так і настінні моделі.
Безпека -
Велика температура поверхні (але є моделі із захисним кожухом); при порушенні правил експлуатації є ймовірність вибуху.
+
Поверхня конвектора не піддається сильному нагріванню; можна залишати без нагляду.
Строк служби -
Середній
+
Великий
Екологічність -
За рахунок конвекції піднімає порошинки
-
За рахунок конвекції піднімає порошинки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І за сукупністю всього цього, вирішуючи, що вибрати конвектор або масляний обігрівач, можна однозначно зробити висновок: звичайно, конвектор. Легкі, компактні, безшумні та безпечні, ці нагрівальні прилади поступово витісняють з квартир і офісів важкі недовговічні пристрої, наповнені розпеченим маслом. Так що можна сказати, що масляні обігрівачі практично вже стали вчорашнім днем ​​у справі обігріву приміщень. Єдине, що моделі масляних обігрівачів оснащені вентиляторами, здатні трохи швидше обігріти приміщення, але сам процес нагріву його поверхні залишається довгим.

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Наша мережа магазинів