(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
  • Ваш список
    “Список сравнения” пуст
(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
Пн-Пт 10:00-18:00
Наша мережа магазинів

ЯК ВИБРАТИ ХОРОШИЙ НОУТБУК?

Можливо, Ви вже непогано орієнтуєтесь у виборі звичайного стаціонарного комп’ютера і в даній статті деякі речі Вам будуть очевидні. Але слід знати, що ноутбуки мають свої унікальні параметри, яким необхідно приділити особливу увагу.

Як вибрати ноутбук? Розмір ноутбука

Всі ноутбуки за габаритами можна розділити на три категорії: малогабаритні, середньогабаритні та великогабаритні. Давайте розглянемо кожен формат окремо.

Малогабаритні ноутбуки – ідеальний варіант для відряджень та прогулянок на свіжому повітрі. Саме ці ноутбуки користуються величезною популярністю у людей, які не уявляють свого життя без інтернету, онлайн ігор, прослуховування музики або постійного перегляду фільмів.

Як вибрати ноутбук?

Розмір дисплея у цих моделей складає від 11,1 до 13,3 дюймів. Це дозволяє легко взяти його з собою в інтернет-кафе і не залишати віртуальний світ. За практичності з такими ноутбуками можуть позмагатися лише планшетні комп’ютери або нетбуки. Тому, якщо Ви потребуєте гаджет з розміром екрану менше 11,1 дюйма, то раджу зупинити свій вибір на нетбуках.

Що стосується мінусів малогабаритних ноутбуків, то це порівняно низька продуктивність, якої буде недостатньо для повноцінної роботи комп’ютера з більш складними додатками. Якщо Ви плануєте часто використовувати такий лептоп «без розетки», то перед тим, як вибрати ноутбук цієї серії, зверніть особливу увагу на ємність його акумулятора.

Середньогабаритні ноутбуки – моделі середнього класу, розмір екрану яких становить від 14,1 до 16,1 дюймів. Саме за допомогою таких лептопів можна виконати майже всі поставлені завдання. Ноутбуки цієї серії використовуються в якості мобільної та стаціонарної робочої станції. Часто їх клавіатура оснащена додатковими кнопками (наприклад, цифровим блоком).

Як вибрати ноутбук?

Більшість ноутбуків цього класу поставляється з дискретними відеокартами, оскільки дану модель дуже зручно використовувати для ігрових додатків.

Великогабаритні ноутбуки – це найбільші варіанти виконання ноутбуків. Вони є ніби аналогами десктопних комп’ютерів, правда місця займають менше. Великий екран (від 17,3 до 19,1 дюйма) і повноцінна клавіатура цього лептопа надають йому масивності. Але для організації постійного робочого місця ця модель підходить ідеально. Та й технічні параметри таких ноутбуків часто дуже високі.

Як вибрати ноутбук?

Перед тим, як вибрати ноутбук великогабаритного класу, потрібно чітко розуміти, що носити його з собою буде вкрай незручно. Якщо продуктивність Ви ставите на перше місце, а мобільність пристрою не важлива, то саме на такі лептопи варто звернути увагу.

Після того, як Ви визначилися, наскільки великий або маленький повинен бути ноутбук, перейдемо до розгляду технічних характеристик. На сьогоднішній день можна підібрати лептоп будь-якої конфігурації, лише б у Вас грошей вистачило =). Розглянемо параметри ноутбука, на які потрібно звернути увагу при виборі тієї або іншої моделі.

Як вибрати ноутбук? Технічні параметри

Процесор. Сучасні процесори можуть складатися з одного або декількох ядер. Якщо Ви збираєтеся використовувати ноутбук для прогулянок по просторах інтернету, то одноядерного процесора з частотою 1,6 ГГц буде цілком достатньо. Для виконання більш складних операцій було б непогано мати двоядерний «кристалик». Якщо ж Ви збираєтеся професійно працювати з відео або цифровими фотографіями – то чотири ядра точно не завадять.

Як вибрати ноутбук?

Лідером серед виробників процесорів сьогодні є корпорація Intel. Досить непогано зарекомендувала себе і компанія AMD.

Оперативна пам’ять. Тут все просто – її багато не буває. Але переплачувати за невикористану «оперативку» теж не варто. Якщо Ви збираєтеся встановлювати на ноутбук 32-бітну операційну систему, то слід пам’ятати, що ця ОС «бачить» всього 3 Гб оперативної пам’яті. Для використання більшої кількості «оперативки» потрібна наявність 64-бітної операційної системи.

Відеокарта. Можливі два варіанти – інтегрована в материнську плату або ж дискретна. У першому випадку відеокарта використовує для своїх потреб оперативну пам’ять лептопа. Перед тим, як вибрати ноутбук з таким типом відеоадаптера, потрібно знати, що в сучасні ігри пограти з ним не вийде.

Як вибрати ноутбук?

Якщо ж Ви любите новинки комп’ютерних ігор, то слід вибирати дискретну відеокарту. Також потрібно пам’ятати, що найважливіший параметр відеокарти це не обсяг пам’яті, а частота шини (256 біт – ідеальний варіант для «ігрового відео»).

Жорсткий диск. Якщо Ви плануєте зберігати на ноутбуці велику кількість інформації (ну, наприклад, колекцію фільмів або фотографій), то потрібно вибрати відповідний жорсткий диск, обсягу пам’яті якого буде цілком достатньо. Сьогодні середній розмір постійної пам’яті в лептопах становить 500 Гб. Це може бути як накопичувач на ЖМД (жорсткий магнітний диск), так і SSD на основі мікросхем пам’яті.

Бездротовий зв’язок. Наявність Wi-Fi адаптера в ноутбуці – це обов’язковий момент, оскільки без нього лептоп втрачає одну з основних переваг перед стаціонарним комп’ютером – вихід в світову павутину з будь-якої точки, де є інтернет-покриття. Що ж стосується Bluetooth-адаптера і 3G-модему, то тут вже кожен для себе повинен вирішити, потрібні вони чи ні. Якщо Ви не плануєте використовувати їх, то навіщо платити зайві гроші за ці пристрої.

Набір портів. Сьогодні популярні моделі ноутбуків обов’язково мають кілька портів USB, картрідер і роз’єм HDMI для підключення лептопа до телевізора). Це, мабуть, основні порти.

Як вибрати ноутбук?

Якщо Вам потрібен якийсь конкретний роз’єм, то перед тим, як вибрати ноутбук, дізнайтеся назву потрібного порту і перевірте його наявність у технічному описі ноутбука (або ж запитайте у консультанта в магазині).

Акумуляторна батарея. Слід пам’ятати, що чим більше часу без заряджання може працювати Ваш ноутбук, тим пристрій зручніше і мобільнішими, оскільки Вам не треба тягати з собою зарядний пристрій. Купівля другого акумулятора «продовжить життя» Вашого лептопа ще на кілька годин. Варто також пам’ятати: чим довше «тримає» акумуляторна батарея, тим більша її вага (але це не у всіх випадках).

Ергономічність. Це складне слово означає всього лише зручність використання ноутбука. Звертайте увагу на клавіатуру і розташування клавіш на ній. Також подивіться, чи зручно розміщені порти лептопа, чи буде Вам легко підключати до нього інші зовнішні пристрої. Звичайно, особливу увагу потрібно звернути на дизайн самого ноутбука і використані матеріали для його виготовлення. Адже від того, наскільки якісний ноутбук, залежить і час його служби.

Як вибрати ноутбук?

Якщо ми говоримо про те, як вибрати ноутбук для домашнього використання, то тут Вам не настільки важлива удароміцність корпусу. Але якщо розглядати лептоп, в якості постійного супутника у відрядженнях і тривалих подорожах, то тут вже дуже важливо, наскільки він захищений від зовнішніх фізичних впливів.

Операційна система. Сьогодні лептопи продаються як з встановленою операційною системою, так і без неї. Якщо Ви хочете самі вибрати ОС і вмієте її встановлювати, то можна заощадити на цьому і придбати ноутбук з позначкою «FreeDOS» або «без ОС». Для тих, хто не хоче переплачувати за «операційку», але і встановити сам її не може, раджу вибирати ноутбуки з ОС Linux, яка поширюється безкоштовно. Правда, при її використанні у Вас можуть виникнути деякі незручності, пов’язані з несумісністю великої кількості улюблених програм і даної операційної системи. Якщо ж Ви звикли до стандартних вікон Windows, то купуйте ноутбук з встановленою системою від Microsoft. Саме цю ОС, за статистикою, найчастіше вибирають покупці лептопів.

Вибір ноутбука

Ринок ноутбуків сьогодні заповнений безліччю моделей від різних виробників. Майже всі лептопи, представлені в наших магазинах, збираються в Китаї. І з цим нічого не поробиш, адже так витрати на виробництво виходять мінімальні. Серед основних компаній, які роблять якісні ноутбуки варто відзначити Sony, Apple, Hewlett Packard, Asus, Toshiba і Packard Bell, яка є дочірньою компанією Acer.

Звичайно, є й інші непогані компанії-виробники лептопів, але я не бачу сенсу перераховувати тут їх усіх. У кожної компанії є унікальні моделі ноутбуків, орієнтовані на кінцевого користувача. Часто бувають випадки, коли у двох виробників є ноутбук з однаковими технічними характеристиками, але з різною ціною. Так що будьте пильні, якщо не хочете переплатити тільки за «фірму».

Висновок

Сподіваюся, після прочитання цієї статті Ви розібралися в основних відмінностях лептопів від стаціонарних комп’ютерів і дізналися технічні параметри, необхідні для купівлі якісного ноутбука. Пам’ятайте, що спочатку потрібно визначитися, для яких саме завдань буде використовуватися Ваш ноутбук: простий серфінг сторінками інтернету, постійні комп’ютерні ігри або ж робота зі складними графічними редакторами. Далі потрібно вибрати габарити певної моделі. Діагональ екрану сучасного ноутбука може коливатися від 11,1 до 19,1 дюймів. Який розмір дисплея Вам потрібен – вирішуйте самі. Особливу увагу зверніть на процесор і відеокарту ноутбука, саме ці параметри дуже впливають на ціну пристрою. Не варто забувати і про ергономічність, тобто зручне використання лептопа. Також потрібно визначитися з виробником Вашого ноутбука. Це повинна бути та фірма, яка має найбільшу кількість позитивних відгуків в інтернеті і у Ваших знайомих. Платити зайві гроші тільки «за наклейку» тієї або іншої компанії не завжди доцільно.

Тепер Ви знаєте, як вибрати ноутбук, і можете сміливо йти завантажувати консультанта розумними питаннями. Вдалих і обдуманих Вам покупок!

Залишити відгук
Поставте оцінку
Ваша відповідь
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Наша мережа магазинів