(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
  • Ваш список
    “Список сравнения” пуст
(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
Пн-Пт 10:00-18:00
Наша мережа магазинів

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ СОКОВИЖИМАЛКУ?

Соковижималки можна з упевненістю назвати найбільш корисним кухонним обладнанням для здоров’я всієї сім’ї. Окрім того, приготовлений за їх допомогою свіжий сік з натуральних фруктів чи овочів, не тільки корисний, але й має чудовий смак. Ті, хто хоч раз спробували справжній сік-фреш, більше ніколи не захочуть повертатися до магазинних соків у пакетах.

У цій статті ми не станемо розказувати вам про численні перевари свіжовіджатого соку, оскільки ви й самі про це можете дізнатися з багатьох джерел. Натомість ми дамо кілька порад стосовно того, як придбати кращу соковижималку чи навіть дві.

Як вибрати соковитискач

Одна соковижималка – це добре, а дві – ще краще!

Вас напевне цікавить, навіщо мати на одній кухні дві соковижималки. Все просто: для того, що отримати максимальну функціональність, оскільки не існує повністю універсальних моделей. Є два основних типи соковижималок: преси для цитрусових і так звані «універсальні». Перший тип, логічно, призначений для витискання соку з апельсинів, грейпфрутів, лимонів, лаймів тощо, але не може використовуватися для інших фруктів та овочів. Це конструктивно прості прилади компактного розміру, які зазвичай коштують недорого. За допомогою соковижималки для цитрусових ви швидко та без особливих зусиль отримаєте стакан фрешу з двох апельсинів. Для цього достатньо розрізати фрукт навпіл, покласти його на спеціальну насадку пресу та витиснути весь сік. Після використання соковижималка легко очищується. Проте недоліком є невелике різноманіття фруктів, які можна використовувати, а самі цитрусові коштують чимало.

За допомогою соковижималок другого типу можна витискати сік з багатьох овочів та фруктів. Система тут працює інакше ніж у агрегатів першого виду: сік отримується завдяки металічному фільтру, який обертається зі швидкістю 8000-12000 оборотів на хвилину. Проте, звісно, березового соку таким чином ви отримати не зможете. Такі соковижималки можна розділити на два види за типом сепаратору, який може бути циліндричний або конічний. Перший варіант продукує більше соку, проте у таких моделей немає автоматичної системи відведення макухи (відходів), тому отримавши декілька стаканів фрешу, доводиться розбирати агрегат та прочищати його від м’якоті вручну. Другий вид, хоч і має нижчий ККД, проте під час роботи всі відходи від фруктів та овочів збираються в прикріплений контейнер, звідки їх легко видалити. Більшість сучасних моделей універсальних соковижималок мають саме конічних сепаратор.

На відміну від пресів для цитрусових, універсальні соковижималки мають більш складну конструкцію та займають більше місця. Крім того, і їх ціна в декілька разів вища. На приготування фрешу за допомогою такого пристрою вам доведеться витратити більше 20 хвилин, але цей час не залежить від того, зробите ви лише один стакан соку чи цілий літр. Мити та очищати деталі також складніше. Тому єдиний недолік таких пристроїв, що не завжди є час і бажання довго вичищати кожну окрему деталь універсальної соковижималки після приготування одного стакану фрешу.

Проте універсальні моделі не завжди задовольняють всі потреби користувача. Так з цитрусовими вони справляються не надто добре, тому спеціальні соковижималки для цих фруктів досі користуються попитом. По-перше, кісточки від цитрусових часто забиваються у фільтр універсальних соковижималок та навіть можуть його пошкодити. З цієї ж причини варто обережно використовувати й інші продукти з кісточками (наприклад, гарнати), а також утриматися від приготування соку з цілих вишень та черешень. По-друге, результативністю витискання соку з м’яких фруктів універсальні пристрої поступаються більш простим агрегатам.

Узагальнюючи сказане, робимо висновок, що ідеальним рішенням є придбання соковижималок обох типів. Проте, якщо вас влаштовує результат вижимання універсальною моделлю соку з цитрусових, ви можете обмежитись нею.

Важливі дрібниці

Унікальність соковижималок полягає в тому, що під час їх вибору можна не звертати особливої уваги не технічні параметри, оскільки вони, як і конструкція приладів різних марок, дуже схожі між собою. У таких характеристиках суттєво відрізняється лише потужність. У випадку вибору соковижималки для цитрусових, потужність різних моделей може варіюватися у межах 20-40 Вт. Універсальні пристрої можуть мати потужність від 400 до 800 Ватт. Хоч у другому випадку різниця в цифрах досить суттєва, вона не завжди впливає на ефективність роботи, а швидкість віджимання в будь-якому випадку залишається високою, тобто на обробку кількох кілограмів яблук ви витратите не більше п’яти хвилин. До того ж, майже у всіх моделей вище середнього класу показник потужності сягає максимуму.

Тому при виборі варто звернути увагу на деталі, менш значні на перший погляд, проте суттєві для комфортності використання соковижималки. Отже, бажано, щоб обрана вами соковижималка для цитрусових мали такі опції:

    • 1. Наявність декількох додаткових насадок дозволить більш ретельно обробляти фрукти будь-якого розміру.
    • 2. У найбільш сучасних моделях соковижималок для цитрусових робочий елемент може обертатися в обидві сторони, що забезпечує ефективне віджимання м’якоті фруктів.
    • 3. Багато пристроїв укомплектовані спеціальним резервуаром для соку, об’єм якого може бути від 0,3 до 1 літра. Крім того, такий стакан зазвичай має мітки на стінках для вимірювання об’єму рідини, що стане вам в нагоді, якщо ви дотримуєтесь суворої дієти або плануєте готувати коктейлі з соками-фреш.
    • 4. Деякі з дорожчих моделей мають спеціальний прес для фрукта, за допомогою якого віджимати сік з цитрусових набагато зручніше.
    • 5. Більш рідкісною функцією є можливість регулювання у віджатому фреші кількості м’якоті з плодів. Це стає можливим завдяки особливій насадці, яка регулює пропускання м’якоті залежно від пропорцій.

Scarlett-SC-014

Обираючи універсальну соковижималку, варто звернути увагу на такі деталі:

  • 1. Найважливішим конструктивним елементом є фільтр, оскільки він відповідає за відділення соку від м’якоті. Тому дуже важливо, щоб вибраний вами агрегат мав металічний фільтр з дрібними отворами.
  • 2. Бажано, щоб соковижималка мала мінімум дві швидкості роботи мотора для твердих та м’яких фруктів і овочів. За більшої швидкості краще витискається сік з твердих продуктів (яблук, моркви, буряку тощо), а при понижених оборотах – із більш м’яких плодів (гарбуза, персиків, кавуна та інших). У сучасних агрегатах швидкостей може бути три і більше, завдяки чому витискання соку з різного роду овочів та фруктів завжди буде ефективним, завдяки чому ви отримуватимете максимальну кількість фрешу.
  • 3. Важливою також є ширина горловини для плодів, яка має становити 60-70 мм. Завдяки цьому ви зможете пропускати через горловину цілі фрукти або великі шматки кавуна чи гарбуза. У деяких моделях ширина горловини є меншою за наведені параметри, проте це компенсується зручною надбудовою для пропускання ягід або маленьких шматочків фруктів та овочів.
  • 4. Вже було сказано, що особливо зручними є соковижималки з функцією автоматичного скидання відходів у контейнер. Після використання агрегату, вам доведеться почистити та вимити контейнер, проте деякі користувачі для зручності замість спеціального резервуару використовують одноразовий пакет.
  • 5. Вважається, що металічний корпус забезпечує більшу надійність та міцність, проте такі пристрої мають досить високу ціну. Втім, при акуратному та дбайливому поводжені з соковижималками, які мають пластиковий корпус, можна користуватися ними багато років. До того ж, при виборі ви можете надати перевагу яскравому забарвленню пластику перед строгістю вигляду металу.
  • 6. Якщо ви бажаєте розливати фреш безпосередньо у стакани, вам варто обрати пристрій з функцією прямої подачі соку, завдяки чому не обов’язково використовувати спеціальний резервуар.
  • 7. Резервуар для соку може бути укомплектований сепаратором для піни, який зробить сік на виході прозорим.
  • 8. Звертайте увагу на заходи безпеки, такі як зупинка мотора при перегріві, відмова від старту при неправильній збірці тощо.
  • 9. Перевірте також, чи підходить вибрана модель для миття у посудомийній машині, якщо ви користуєтесь останньою.
Залишити відгук
Поставте оцінку
Ваша відповідь
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Наша мережа магазинів