(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
  • Ваш список
    “Список сравнения” пуст
(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
Пн-Пт 10:00-18:00
Наша мережа магазинів
  • ЄвроТехніка - супермаркет побутової техніки /
  • Статті /

ЩО СЛІД ВРАХУВАТИ ОБИРАЮЧИ МІКРОХВИЛЬОВУ ПІЧ?

Сучасна кухня неможлива без сумлінно працюючої плити, гарної витяжки та інших пристроїв, що полегшують життя господині. Час на ведення домашнього господарства значно скорочується у тих жінок, у кого є добра мікрохвильовка. Якою вона повинна бути? Вони бувають різних розмірів, кольорів - з цим розібратися вийде всім, але яким функціям віддати перевагу?

ПРИНЦИП ДІЇ МІКРОХВИЛЬОВОЇ ПЕЧІ

Її корпус виготовлений з металу, що не пропускає мікрохвилі, з особливим покриттям. Про нього ми ще розповімо нижче. Усередині печі захований магнетрон - він-то і генерує мікрохвилі! В камеру печі виведена антена, в самому низу камери є піддон, який частіше обертається, а іноді - ні. На скляних дверцятах є металева решітка-сітка, що не дозволяє мікрохвилям вирватися назовні. 

Їжа в мікрохвильовій печі готується за допомогою НВЧ-випромінювання (НВЧ - надвисокі частоти). Воно пронизує їжу, впливаючи на молекули води. Їх коливання і викликають нагрів і приготування їжі. НВЧ-хвилі діють дуже швидко, тому розігріти готову страву в мікрохвильовій печі можна за лічені хвилини. Перевага техніки в тому, що швидке приготування їжі дає можливість зберегти смак продуктів і максимальну кількість вітамінів в них. Випромінювання НВЧ не перевищує точки кипіння води (100 градусів). Це важливо для приготування дієтичних страв. Вода міститься практично у всіх продуктах, тому частоту НВЧ-випромінювача в мікрохвильовій печі спеціально підібрали так, щоб вона розігрівала саме молекули води в рідкому стані. Лід, або, припустимо, жир і цукор нагріваються мікрохвилями набагато гірше. Вода «розгойдує» всі інші молекули, тому суп або котлети з картоплею гріються цілком - і рідина, і м'ясо, і овочі ...

А ЧИ НЕ ШКІДЛИВЕ НВЧ-ВИПРОМІНЮВАННЯ?

Люди, які цікавляться, як вибрати мікрохвильовку, часто хвилюються про безпеку цього приладу. Надвисокі частоти викликають насторожене ставлення, тому багато хто відмовляється від мікрохвильових печей і воліють розігрівати страви в сковороді на газовій плиті. Мікрохвильові печі оснащені системою захисту людей від НВЧ-випромінювання. По-перше, дверцята прилягають дуже щільно, по-друге, вона захищена екраном з сіткою, по-третє, саме НВЧ-випромінювання не радіоактивне. У сучасних моделях мікрохвильовок передбачено блокування дверей під час роботи печі або зупинка її роботи в той же момент, як відкриваються дверцята. Згідно Євростандарту, поза мікрохвильові печі допустиме випромінювання не далі 5 см. Ремонтувати піч самостійно заборонено в цілях безпеки.

ВИБИРАЄМО МІКРОХВИЛЬОВУ ПІЧ: ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ

Щоб вибрати мікрохвильовку, яка впишеться в інтер'єр вашої кухні і гармонійно увійде у ваше життя, перед покупкою подумайте, які функції для вас найбільш важливі. Як правило, мікрохвильові печі розміщують на кухонному столі або спеціальній поличці, тому вам потрібно знати, де ви поставите придбання. Якщо кухня малогабаритна, не слід купувати більшу мікрохвильову піч, оскільки вона захарастить простір, і буде заважати, а не створювати комфорт. 

Якщо вам подобається вбудована техніка, ви можете вибрати таку мікрохвильовку, яка буде прекрасно гармоніювати з меблями в кухні. Якщо ж ви купуєте стаціонарну, майте на увазі, що у продажу є спеціальні полиці для розміщення печі. Добре, якщо є місце на кухонному обробному столі. Що стосується обсягу камери, то він визначається кількістю продуктів, які ви будете готувати в мікрохвильовій печі. Якщо піч вам потрібна тільки для того, щоб зробити гарячий бутерброд, розігріти сніданок, обід або вечерю, і якщо ваша сім'я складається з 1-2 чоловік, вам достатньо буде невеликої камери 13-19 літрів. Якщо ви любите приймати великі компанії друзів і родичів, вам, ймовірно, знадобиться мікрохвильовка побільше - на 23 літра. Печі з камерою на 28 літрів і більше вибирають люди, які збираються в печі не тільки розігрівати і розморожувати, а і запікати м'ясо і овочі, готувати запіканки, супи та каші для великої родини, випікати пиріжки. Така піч, як правило, має кілька додаткових функцій (наприклад, гриль, пароварка).

ПОТУЖНІСТЬ

Швидкість приготування страв і енергоспоживання залежить від потужності мікрохвиль. До того, як придбати піч, дізнайтеся, на яку напругу розрахована проводка у вашій квартирі. Враховуйте і те, що під багатофункціональних (комбінованих) НВЧ-печах потужність всіх функцій складається, тому загальна потужність такої мікрохвильовки дуже висока.

Потужність мікрохвильовій печі можна і потрібно регулювати. Важливо знати, яка потужність необхідна для приготування тих чи інших продуктів. Таку інформацію знайдете в книжечці з рецептами, які зазвичай додаються до мікрохвильовки. Адже якщо ви увімкнете піч, не встановивши потужність, вона автоматично буде максимальною, а це не завжди корисно для продуктів, що готуються  і економно для вашого гаманця.

Приблизна потужність для приготування і розігрівання блюд така:

  • розморожування - 150-300 Вт;
  • підтримування в гарячому стані готової страви - 80-150 Вт;
  • швидке розморожування - 400-500 Вт;
  • повільний розігрів або повільне приготування страви - 550-700 Вт;
  • швидке розігрівання і приготування - 800-900 Вт

ФУНКЦІЇ

Залежно від функціонального наповнення НВЧ-печі ділять на три типи: просто мікрохвильові, мікрохвильові з грилем, мікрохвильові з конвекцією. Якщо ви плануєте користуватися піччю лише для розігріву, підійде звичайнісінька мікрохвильовка. Вона недорога, і розігріває так, як і будь-яка інша піч подорожче. Але слід пам'ятати: чим більший обсяг печі і чим більше у неї функцій, тим дорожче вона коштує і тим більше електроенергії буде потрібно для її роботи. А електрика - це теж гроші з вашої кишені. Тому якщо у вас гарна духовка, в якій ви все відмінно запікаєте, можливо, дорога мікрохвильовка з грилем вам зовсім не потрібна.

Гриль в НВЧ-печах буває двох видів - теновий і кварцовий. Тен (спіраль) розташовується звичайно зверху в робочій камері, але бувають моделі, в яких вона розташована знизу. Вона може в міру необхідності повертатися і рухатися, що дозволяє рівномірно прогріти продукти. Кварцовий гриль завжди розташовується у верхній частині, він нерухомий. НВЧ-печі з кварцовим грилем більш економічні, вони мають меншу потужність, тому обсмажування більш щадне.

Мікрохвильові печі з грилем вміють готувати одним з п'яти різних способів: мікрохвилями, конвекцією, мікрохвилями і конвекцією, мікрохвилями і грилем, грилем. У такій печі можна приготувати безліч кулінарних шедеврів. Ці мікрохвильовки мають кільцевий нагрівальний елемент. Повітря рівномірно розподіляється по камері вбудованим вентилятором. У комбінованих НВЧ-печах можна запікати м'ясо, пекти пиріжки. Але якщо ви вирішили придбати таку багатофункціональну піч, не забувайте, що такі моделі дорогі, енергоємні, великогабаритні і важкі.

ЯКИЙ ТИП УПРАВЛІННЯ ЗРУЧНІШИЙ: МЕХАНІЧНИЙ, КНОПКОВИЙ ЧИ СЕНСОРНИЙ?

Механічне управління піччю - це найпростіший тип управління.Такі мікрохвильовки легко впізнати по характерним круглим рукояткам. Однією з них задається потужність, іншою включається таймер. Позитивна сторона таких печей - простий механізм роботи, порівняно низька ціна, менша ймовірність поломок. Мінус механіки в тому, що час там не встановлюється посекундно, а похвилинно. А різниця в 1-2 хвилини може значно перегріти блюдо. Це важливо, коли готуються або розігріваються страви для дітей.

Мікрохвильовки з кнопковим управлінням мають циферблат (екран), час на якому встановлюється за допомогою кнопок. Такі печі мають привабливий зовнішній вигляд. Є можливість програмування того чи іншого способу приготування страви.

Сенсорне управління схоже на кнопкове. Різниця в тому, що кнопки явно не видні - панель абсолютно плоска. Є можливість програмування процесу приготування. Такі кнопки натискати не дуже зручно, але позитивним моментом є те що вони не виступають над поверхнею, і це полегшує чистку цієї поверхні, в той час як біля виступаючих кнопок постійно збирається бруд. Ще одна особливість НВЧ-печей з сенсорним управлінням - вони частіше ламаються. Елементи перегорають, в основному, під час стрибків напруги в електричній мережі.

ВНУТРІШНЯ ПОВЕРХНЯ МІКРОХВИЛЬОВИХ ПЕЧЕЙ

Камера НВЧ печі може бути з різними поверхнями: емаллю, сталлю, антибактеріальним покриттям (біокерамікою). 

Антибактеріальне покриття

Це винахід компанії LG. Воно являє собою спеціальне з'єднання, яке запікається при високій температурі. Внутрішня поверхня мікрохвильової печі виходить абсолютно гладкою. Аналогічне покриття від Moulinex називається біокераміка. Воно має такі переваги перед іншими поверхнями:

  • висока міцність і опірність подряпинам;
  • ідеальна гладкість;
  • висока опірність до нагару;
  • збереження поживних речовин і вітамінів в продуктах;
  • збереження більшого (в порівнянні з іншими поверхнями) кількості тепла, отже, менше енергоспоживання;
  • легка чистка поверхні.

З негативних моментів можна назвати тільки високу вартість даного покриття.

Нержавіюча сталь

Це покриття красиве і міцне, воно витримує високі температури, що особливо важливо для НВЧ-печей з грилем або конвекцією. Але за такою поверхнею важче доглядати, ніж за антибактеріальним покриттям, зате її можна чистити, використовуючи абразивні засоби.

Фарбування «під емаль»

Найдешевше і нестійке покриття для мікрохвильовок. Воно погано витримує надто довгі приготування.

ДОГЛЯД ЗА МІКРОХВИЛЬОВОЮ ПІЧЧЮ І ПОСУД ДЛЯ НЕЇ

Вибравши мікрохвильовку, відразу придбайте посуд для неї. Адже не кожну миску або каструльку можна поставити в піч. Посуд не повинен бути оброблений золотими обідками, оскільки така фарба містить метал, а він електропровідний, а значить, може викликати слабкі електричні заряди (посуд буде іскрити).

Ідеальною для мікрохвильовки вважається термостійкий посуд (витримує до +140 градусів) або вогнетривкий (витримує температуру до +300 градусів). Термостійкий посуд - це більшість видів кераміки, фарфор, столове скло, термопластик. Такий посуд підходить для приготування їжі в режимі мікрохвиль. Для гриля або конвекції найкраще використовувати вогнетривкий посуд. Він, до речі, підходить не тільки для комбінованих НВЧ-печей, але і для електричних і газових плит. Цей посуд виготовлений ​​зі спеціального вогнетривкого скла, кераміки або фарфору. Він піддається більш складній обробці при виготовленні і не боїться високих температур. Не забувайте, що термостійкий і вогнетривкий посуд не можна піддавати різкій зміні температур.

Догляд за мікрохвильовою піччю полягає в регулярному очищенні її внутрішньої і зовнішньої поверхні. Мити мікрохвильову піч (особливо її внутрішню поверхню) можна лише тими засобами, які призначені спеціально для мікрохвильових печей або рідиною для миття посуду. Для видалення присохлих залишків їжі поставте в центр поворотного круга чашку з водою і нагрівайте на середній потужності близько 10-15 хвилин. Щоб видалити запах, додайте у воду лимонний сік.

ДОДАТКОВІ ФУНКЦІЇ І ПРИСТОСУВАННЯ

Можливість подачі пари - одна з додаткових функцій мікрохвильової печі. Це запобігає пересушування продуктів під час їх приготування. Така функція сприяє тому, що їжа готується швидше, зберігаючи свою природну консистенцію.

Ще одна додаткова функція - можливість провітрювання робочої камери. Це окремий режим, який дозволяє за лічені хвилини після приготування страви видалити запах з печі. Вона передбачена тільки в печах з кнопковим і сенсорним управлінням. Щоб провітрити камеру, господині слід натиснути кнопку «видалення запаху» і включити мікрохвильову піч.

Деякі моделі оснащені функцією автоматичного зважування. У них вбудовані електронні ваги, які при необхідності можуть вказати вагу продуктів, покладених в мікрохвильову піч.

Функція подвійного випромінювання означає, що джерело НВЧ-випромінювання в даній моделі печі роздвоєне. Це сприяє рівномірному прогріванню продуктів і підвищенню ККД мікрохвильовки.

Є моделі з діалоговим режимом. На дисплеї висвічуються повідомлення, щоб відповісти на нього, потрібно натиснути відповідні кнопки. Є печі з голосовим дублюванням електронних повідомлень, які висвічуються на табло.

Тарілка Крусті або Крісп - спеціальна тарілка, на якій можна смажити продукти так само, як і на сковороді.  Вона зроблена зі спеціального металу і підходить тільки для певних моделей печей. Розігрівається тарілка Крусті до 200 градусів.

Функція самоочищення є в багатьох сучасних НВЧ-печах. Досить налити воду в спеціальний контейнер, помістити його в піч, натиснути кнопку «очищення парою». Через 15 хвилин вам потрібно буде тільки протерти серветкою.  

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Наша мережа магазинів