(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
  • Ваш список
    “Список сравнения” пуст
(068) 001-00-02 (098) 042-39-34 (093) 749-62-34
Пн-Пт 10:00-18:00
Наша мережа магазинів

ЧИ ВАРТА КУПУВАТИ ПЛАНШЕТ ДІТЯМ?

На сьогоднішній день багато батьків замислюються над питанням: «Чи можна моїй дитині давати планшет?». У відповідь на їхні сумніви лунають діаметрально протилежні доводи. З одного боку виступають дорослі, які впевнені в тому, що комп'ютер в ранньому віці - це шкода. А з іншого - більш «просунуті» батьки, які на власному досвіді переконалися в тому, що планшет може виявитися корисною з погляду розвитку та навчання дитини іграшкою. Отже, з якого віку дитині можна давати планшет? Невже з року? І чи варто його спеціально купувати для малюка - чи не призведе відмова від технічних новинок до уповільнення темпів розвитку дитини? Адже ми все-таки хочемо виховати сучасного малюка! І чи володіє він розвивають потенціалом? Давайте розбиратися з тими міфами, якими оточена ця технічна розробка!

Що радять спеціалісти?

Згідно з рекомендаціями Американської асоціації педіатрів, дітям молодше 2-х років не можна дозволяти користуватися будь-якими електронними пристроями. І це стосується не тільки мобільних телефонів і комп'ютера, але телевізора і планшета. Всі вони шкодять зору малюка, який ще тільки формується. Однак результати досліджень американської компанії "Common Sense Media" говорять про те, що американські батьки не дуже і прислухаються до думки педіатрів. Вони показали: у США кожна третя дитина у віці до 2-х років грає в різні ігри і дивиться мультики на планшеті, а серед дітей у віці 2-8 років важко знайти дитину, що не має свого смартфона або планшета. Наші лікарі повністю згодні з думкою американських колег. Вони радять не дозволяти дітям дошкільного віку займатися мобільним пристроєм більш 30 хвилин в день. Адже до цього віку планшети, ноутбуки і смартфони дитина використовує лише для ігор, спілкування в соціальних мережах і інших розваг, а значить, його фізичному і розумовому розвитку вони приносять мало користі.

Однак дитині старше 8 років купити планшет варта, він може дати йому незамінний досвід роботи з технікою і допомогти швидко освоїти шкільну програму. Треба визнати, що вже через кілька років, дитина котра не вміє користуватися мобільними пристроями або комп'ютером, навряд чи зможе домогтися успіху в житті. Маючи особистий планшет, багато дітей у віці 10-12 років починають цікавитися принципом його роботи, що надалі переростає для хлопчиків до захоплення програмуванням, а для дівчаток - дизайном веб-сторінок. У наші дні ці престижні професії дуже затребувані і при отриманні належної освіти, дозволяють непогано заробляти. Життя у сучасних дітей з появою нових технологій стало зовсім іншим, воно докорінно відрізняється від того, яке було у їхніх батьків у дитинстві. На жаль, нині діти вже не бігають по вулиці з друзями, ганяючи м'яча або граючи в хованки, як раніше. Вони воліють спілкуватися зі своїми друзями віртуальним способом. Безумовно, в цьому немає нічого корисного для фізичного здоров'я дитини, але Онлайн-світ зростає і ваша дитина повинна зайняти в ньому своє місце. Додатки Vkontakte, Facebook, Google+, Skype та інші дозволяють дитині бути завжди на зв'язку зі своїми друзями, обмінюватися з ними своїми новинами та інформацією. Якщо вашій дитині необхідно добувати будь-які дані, прочитати книгу або дізнатися новини, то за відсутності комп'ютера або планшета йому доведеться йти в бібліотеку або купити необхідний матеріал. Особливо цінною є наявність доступу до Інтернету вдома під час підготовки до уроків та іспитів. На сьогоднішній день кожен з батьків має можливість купити своїй дитині планшет за прийнятною ціною.

Яку користь можуть отримати діти від планшета?

Читання

Планшет може замінити електронну книгу. Не будемо сперечатися, електронна книга набагато краща для читання: чорнила E-Ink майже не шкідливі для очей. Але якщо дитина читає не більш двох годин на день, то планшет чудово підійде для цього. До того ж, планшет може працювати з журналами і коміксами: все виглядає натурально і нагадує справжні друковані видання. Знову-таки, якщо планшетів буде кілька, один і той же журнал можна читати на всіх девайсах в один час. А в непотрібний час книги можна зберігати у себе в бібліотеці на комп'ютері.

Допомога в навчанні

 Планшет дуже допомагає у навчанні як дітям так і студентам. На уроках в Інтернеті завжди можна знайти свіжу інформацію, плюс невеликі розміри роблять його максимум, ніж зошит на 96 аркушів: зручно, і на парту покласти, і в портфелі не важко носити. Знову-таки, хороша живучість батареї не займатиме думки дитини про те, де ж зарядити пристрій. Та й зручніше ноутбука: планшет невеликий, а виконує майже всі ті ж функції.

Крім зручності використання, варто згадати і про наявність величезної кількості корисних програм. Стандартна програма iBooks дозволяє виділяти потрібні місця в книгах, а можливість установки закладок не дасть учневі загубитися між сторінками. Носити один планшет знову-таки легше, ніж 2-3 підручника. На планшеті можна робити нотатки, шукати корисне відео в YouTube для уроків, робити презентації і навіть списувати, якщо вчитель не уважний Смеюсь. Якщо дитина вивчає мови, планшет також може в цьому допомогти: Play Маркет чи App Store сповнений різного роду освітніх програм. Плюс до всього цього - наявність словників, що допоможе швидко дізнаватися значення нових слів, як і коли їх використовувати. У найближчому майбутньому будемо чекати приходу інтерактивних підручників. Все це допоможе школярам не просто вчитися, а робити це цікаво і пізнавально. Можливостей багато, тільки б дитина захотіла погризти граніт науки.

Дуже популярні стають планшети для реабілітації особливих дітей, тому що створені якісні прості програми для дефектологів, батьків і самих дітей - ну не зробити багатьох речей просто на картках (хоча і картки теж повинні бути). Так що як доповнення до інших посібників, ігор і т.п. - планшет відмінний подарунок

Інтерактивне спілкування

Правда в тому, що сучасні діти люблять спілкуватися зі своїми друзями не тільки вербальним способом. Онлайн-світ зростає, і ваш нащадок бажає зайняти своє місце в ньому. Додаток Facebook, Twitter, Google+, Vkontakte, Messages дозволять дитині бути на зв'язку зі своїми друзями, обмінюватися інформацією і новинами. Так, звучить це дещо сумно: у наш час всі бігали по вулиці і ганяли м'яч. Але з планшетом можна хоча б вийти на вулицю: ПК прив'язаний до будинку. Інформація в наш час застаріває дуже швидко, тому сьогодні актуально завжди володіти останніми новинами. Якщо у вашої дитини вже є теми, котрі його цікавлять, планшет допоможе завжди залишатися в курсі подій і добувати найсвіжішу інформацію. Особливо цінно це на уроках або заняттях.

Ігри

Планшет може замінити ігрову консоль. Багато дітей люблять грати, для чого власне і було придумано PSP, що еволюціонувала в PS Vita. Як ігрова консоль вона крута. Але коли приходить момент покупки ігор за 20 доларів за диск, настрій сильно погіршується. Звичайно, є у нас маленька традиція завантажувати ігри з торрентів, але якщо ви прихильник легальних додатків, для вас це суттєвий момент. Play Маркет чи App Store повний самих різних додатків на будь-який смак. Та й ціна набагато приємніша: відмінні речі коштують не більше 5 доларів, а зазвичай ціна гри або програми не перевищує одного долара. До того ж, якщо у вас в будинку не один планшет, то грати в одну і ту ж гру можна одночасно на декількох девайсах, купуючи ігри з одного аккаунта. Якість ігор на планшетах покращується з кожним роком і деколи деякі варіанти анітрохи не поступаються тим же в Nintendo 3DS і PSP / PS Vita.

Море розваг в дорозі і вдома

Діти завжди дуже активні, і якщо ви, скажімо, відправляєтеся в довгу дорогу, вам потрібно їх чимось відволікти. Планшет чудово для цього підійде. Програми, ігри, відео, книги, Інтернет і все це на чудовому екрані в 9,7 дюйма скажімо. Не варто забувати і про можливість роботи пристрою до 10:00 годин. Дитина може знайти всі відповіді на свої питання, дізнатися багато нового, просто розважатися. А головне - робити це там, де йому зручно: комп'ютер за собою не потягаєш, та й в машині на колінах не потримаєш. Планшет - невеликий пристрій, як результат, зручний для транспортування. Якщо дитина їде в далеку дорогу, то планшет не займатиме багато місця і він легкий.

 

Міфи про планшети

Міф перший. Планшет шкодить зору дитини.

Ця установка йде з минулого (а саме з 90-х років, коли комп'ютери мали електронно-променеві екрани). У порівнянні з якістю зображення того часу планшет дає стабільну і чітку картинку. Екран планшета має потужне підсвічування, контури зображення чіткі і яскраві. Однак! Має значення не тільки чіткість зображення, але і величина картинки і деталей, а також близькість або віддаленість екрана від очей (як ми розуміємо, планшет знаходиться набагато ближче до очей малюка, ніж, наприклад, телевізор). Крім того, зір дитини раннього віку ще не готовий до сприйняття дрібних деталей (подивіться ілюстрації в хороших книгах для дітей 2 - 3 років - там, на білому фоні розташовані 1 - 2 великі фігури, промальовані чітко). Тому можна зробити наступний висновок: планшет не показаний для використання дітьми 2 - 3 років, а ось малюкам дошкільного та молодшого шкільного віку використання планшета не заборонено, однак слід дотримуватися часових обмежень. Дошкільнятам - 20 - 30 хвилин, школярам - не більше години. У шкільному віці необмежений час за планшетом може призвести і до інших порушень, не тільки фізіологічного характеру.

Міф 2. Без планшета сучасна дитина не може отримати повноцінний розвиток.

Звичайно ж, це не так! Якщо у дитини є люблячі батьки, іграшки за віком, матеріали для творчості та експериментування, а також книжки, то не варто й турбуватися про те, що щось не зроблено чи упущено. Ніякі технічні новинки не будуть володіти більшим розвиваючим потенціалом, ніж перераховані фактори. Однак! Розвиваючі ігри за віком, розроблені фахівцями, яким Ви довіряєте можуть виявитися корисними. Однак буде краще, якщо з ними малюк познайомиться в 3 - 4 роки, але не раніше.

Міф 3. Відгороджувати дитину від сучасних предметів неприродно! Пізнання світу буде неповним.

Дуже цікаве твердження! З одного боку, дитина дійсно проявляє інтерес до всіх тих предметів, якими оточують себе дорослі. І чим частіше батьки взаємодіють з тією чи іншою річчю, тим більший інтерес вона викликає у дитини. Це нормально! Оскільки саме так дитина навчається діяти з предметами в навколишньому світі. Однак! Маніпуляції з предметами з віком відходять у минуле, і на зміну їм приходить сюжетна гра, в якій речі використовуються просто для обігравання ролі і відносин. Так, наприклад, якщо в півтора року дитина стукає ложкою по каструльці, спостерігаючи за тим, як мама готує, то в 3 - 4 роки вона вже готує в ній кашку для ляльки чи для однолітка, з яким вони грають в дочки-матері. І це природний хід розвитку дитини, описаний у всіх підручниках з дошкільної психології та педагогіці - від предметно-маніпулятивної гри до гри сюжетно-рольової. Від пізнання речей - до пізнання людей і їх відносин. І якщо прийняти цей факт до уваги, чи є планшет такою вже розвиваючою іграшкою?

Дитині можна обмежити доступ до ноутбука або стаціонарного комп'ютера, пояснивши, що на них працюють, що нічого цікавого вони в собі не містять. І все одно крихітка буде прагнути дотягнутися своїми маленькими ручками до клавіатури! А от з планшетом ще складніше! Це комп'ютер, який завжди знаходиться при мамі чи при таті, як і їхні мобільні телефони. І на його плоскому і блискучому екрані миготять яскраві рухомі картинки, він видає кумедні звуки, на ньому, врешті-решт, можна навіть мультфільм подивитися. І навіть розробляються цілі пакети розвиваючих ігор, які можна завантажити в планшет, а потім запустити для малюка. І дитина не турбує своїх батьків майже 30, а то й 50 хвилин! Дуже заманливо! Однак пам'ятайте про ті важливі моменти, які ми обговорили вище. Нехай принципами розумного доступу до планшета стануть - вікові обмеження і помірність!

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Наша мережа магазинів